Ako imate ideju za razvoj novog elektroničkog proizvoda ali nemate potrebne resurse da ju realizirate, slobodno nam pošaljite upit. Na uvodnom sastanku utvrdit ćemo o kakvome je obimu posla riječ u Vašem projektu i ako smo u mogućnosti pomoći u ostvarenju vašeg poduhvata. Naši su glavni resurs u istraživanju i razvoju novih proizvoda naš školovani kadar koji se sastoji od inženjera strojarstva, elektrotehnike te programera zaposlenih na poslovima razvoja programskih rješenja i aplikacija.
Nudimo uslugu SMT montaže od prototipa do manjih i srednjih proizvodnih serija. Raspolažemo kapacitetima SMT montaže do više desetaka tisuća štampanih pločica godišnje. Jamstvo vrhunske usluge SMT montaže je u našem znanju i vrhunskoj opremi.
Naše znanje je rezultat višegodišnjeg iskustva, stalnog usavršavanja i specijaliziranih tečajeva. Naši su djelatnici na poslovima SMT montaže certificirani po normi IPC-A-610.
“IPC-A-610 je u svijetu najpriznatija norma za montažu elektronike, te se njezina primjena smatra nužnom u osiguranju kvalitete u odjelima montaže.”
NAPREDNA I PRILAGODLJIVA SMD ASSEMBLER MAŠINA
Stroj za lemljenje bez greške lemi najkompliciranije SMT sklopove, čak i s bezolovnim pastama
PREDNOSTI: kondenzacijsko lemljenje jamči postojanost temperature u procesu lemljenja zbog čega je lem kvalitetniji, posebno kod sklopova koji kombiniraju male i velike komponente; pregrijavanje lema je nemoguće jer je temperatura fizikalno limitirana odabranim medijem u sistemu pećnice (npr. Galden 230°C)
Prednosti tehnike kondenzacijskog lemljenja:
Kontrola kvalitete proizvodenih SMT sklopova prati svaku fazu procesa:
Nakon što je proizvedena tiskana pločica (PCB), na nju se moraju pričvrstiti elektroničke komponente kako bi zajedno tvorile funkcionalni sklop štampanog kruga (PCA ili PCBA , gdje A dolazi od Assembling, odn. montaža). U montaži through-hole (pr. kroz rupu), komponente se ulažu u rupe. A kod surface-mount (pr. površinske montaže), komponente se polažu na spojna mjesta (pads) na površini štampane pločice. U oba slučaja montaže vodljiva mjesta komponenata se električno i mehanički učvršćuju na pločicu s tekućim ili razmazivim fluksom (solder). SMT = Surface mount technology (u prijevodu: Tehnologija površinske montaže) SMD = Surface-mount devices (u prijevodu: komponente za površinsku montažu) PCB = Printed circuit boards (u prijevodu: tiskane pločice)
Sustavi za polaganje SMT komponenata, poznati i kao „pick & place“ (u prijevodu: uzmi & postavi) mašine, su roboti namijenjeni za postavljanje SMT komponenata na tiskane pločice. Njima se, često i iznimno male elektroničke komponente, poput kondenzatora, otpornika i čipova postavljaju na tiskanu pločicu, iznimnom brzinom i s velikom preciznošću. Lemljenje komponenata na pločicu odvija se u specijalnim pećima za lemljenje. Rezultat su montirani elektronički sklopovi kakvi se, među ostalim, koriste u računalima, elektroničkim proizvodima široke potrošnje, industrijskoj opremi, automobilskim sklopovima, medicinskim instrumentima, u uređajima za vojne namjene itd.